Krásny stan z Expodomu vo farbách našej organizácie

Chladné a sychravé ročné obdobie sa nezadržateľným tempom končí a prichádza sezóna, kedy je čas opustiť nudný „svet štyroch stien“. Nastal čas vyjsť z konformnej ulity obydlí a začať objavovať tajuplné krásy, aké nám vie poskytnúť jedine veľkorysá matka príroda. Nehovoriac o tom, že práve v tomto období, ktoré doslova až prekypuje farbami, zvukmi a vôňami znovu oživenej prírody, predstavuje pre činorodé duše inšpiratívny podnet k horlivej umeleckej tvorbe. 

Rovnako, ako v každej inej bežnej rodine, aj rodiny s deťmi, ktoré sa v dôsledku straty vlastného bývania ocitli v „Centre pre občana a rodinu - Útulok“ preciťujú toto čarokrásne obdobie doslova plnými dúškami. Práve tak, ako sa prebudila príroda, prebúdzajú sa aj impulzy, inšpirácie a vnuknutia „tvorivého ducha človeka“ – deti za účasti rodičov, začínajú kreovať rôzne kresby a maľované obrázky, zhotovovať ručne vyrobené produkty, s ktorými by sa radi pochválili na verejnosti. 

Mnohokrát sa zamestnanci organizácie OZ "Za dôstojný život" zamýšľali nad tým, ako zmysluplným spôsobom prezentovať tvorbu týchto šikovných ľudí. Snažili sme sa nájsť spôsob, ako zabezpečiť prezentáciu produkcie klientov Zariadenia sociálnych služieb, na rôznych regionálnych akciách, trhoviskách či jarmokoch, a to tak aby nedošlo vplyvom náhlej zmeny počasia k prípadnému znehodnoteniu ich úžasnej tvorby. Napadlo nás, že by sme mohli pre dané účely zabezpečiť nejaký druh mobilného prístrešku alebo stanu, a však v dôsledku nedostatku financií sme boli nútení odložiť tieto veľkolepé plány niekam do ďalekej budúcnosti, až kamsi na dobu hodne neurčitú. 

Aké bolo naše preveľké prekvapenie, keď sa z náhody a neočakávane ozval internetový predajca Expodom.sk, ktorý sa nám rozhodol darovať RÝCHLOROZKLADACÍ NOŽNICOVÝ STAN (3X4,5M) – okrem toho, rovno v príznačnej modrej farbe, ktorá je charakteristickou farbou našej organizácie. 

Odteraz nám už nič nebráni, aby sme sa vydali kdekoľvek do mesta, prírody, na trhovisko, burzu, jarmok alebo inú verejnú akciu, kde pod strechou hrdého, nového stanu môžeme prezentovať tvorivé diela klientov, ako aj činnosť občianskeho združenia "Za dôstojný život".